Jurek Owsiak zaapelował o pomoc przy 28. Finale WOŚP. Czy trudno jest zostać wolontariuszem?
Jurek Owsiak zapowiedział już 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na 12 stycznia 2020 roku. Chcesz pomóc jako wolontariusz? Dowiedz się, jak możesz się zgłosić. Wbrew pozorom nie jest to wcale bardzo trudne.
Jurek Owsiak jest organizatorem kolejnych finałów WOŚP, największych medialnych akcji charytatywnych w Polsce. W związku z tym szuka chętnych do pomocy w zbiórce. Chociaż sama procedura może się wydawać skomplikowana, w praktyce wcale taka nie jest. Sam Owsiak przekazał już:
"Ruszyła już karuzela finałowa, można zakładać sztaby. Wszystkie ręce na pokład. Bądźcie z nami."
Jurek Owsiak apeluje o pomoc
Aby wesprzeć fundację, należy zgłosić się do sztabu, a oprócz tego obowiązkowo zapoznać się z regulaminem wolontariusza. Po wizycie w sztabie dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską oraz sławne serduszka. Nie wszyscy chętni zostaną przyjęci - jest ich bowiem zbyt dużo, więc szefowie sztabów muszą dokonać selekcji. Istnieje możliwość internetowej rejestracji, jednak wizyta w sztabie w celu potwierdzenia swoich danych i tak będzie niezbędna.
Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia
W dniu finału będziesz zbierał pieniądze jako wolontariusz, w zamian za datki rozdając charakterystyczne serduszka. Jeżeli podczas akcji zmęczysz się, twoja puszka przemoknie lub będzie przepełniona, wróć do sztabu, gdzie inni wolontariusze przeliczą zebraną kwotę. Po ukończeniu formalności dostaniesz od szefa sztabu rozliczenie, będące jednocześnie podziękowaniem za współprace i dowodem twojego uczestnictwa w finale. Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa. Zadbaj o towarzystwo podczas zbiórki i pozostań na ulicach regionu swojego sztabu (nie chodź po mieszkaniach) oraz dopilnuj swojej obecności podczas liczenia zebranej kwoty w sztabie. Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią, musisz spełnić więcej wymagań - do sztabu zgłoś się z opiekunem prawnym, a jeżeli masz poniżej 16 lat - twojej zbiórce musi towarzyszyć osoba dorosła zgłoszona wcześniej szefowi sztabu.
Najlepsze dziś:
- Uber chce nagrywać przejazdy ze względów bezpieczeństwa. Co z prywatnością danych?
- HIV to nie marginalny problem. Codziennie o zakażeniu dowiadują się w Polsce średnio 3 osoby
- To nieprawda, że koty nie widzą kolorów. Sprawa okazuje się jednak naprawdę skomplikowana
Źródło: WOŚP, WP
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News