Kukiz ukrywał polityczną przeszłość? Po Twitterze krąży fałszywa legitymacja
Paweł Kukiz podjął decyzję o starcie w jesiennych wyborach parlamentarnych w koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym. Niespodziewanie na Twitterze dużą popularność zaczęło zdobywać zdjęcie "legitymacji" działacza, mające być dowodem na jego polityczną przeszłość. Jest to jednak fałszywka, w którą uwierzyło ostatecznie wielu internautów.
Paweł Kukiz zaskoczył znaczną część krajowych wyborców, ogłaszając wejście w koalicję z Polskim Stronnictwem Ludowym. Jego decyzja dziwiła o tyle, że jeszcze kilka lat temu działacz porównywał partię do "zorganizowanej grupy przestępczej". Obecnie poseł zapewnia jednak swoich zwolenników, iż podjął słuszną decyzję. W jednym z najnowszych wpisów na swym profilu na Facebooku Kukiz napisał:
"Innej drogi nie było. W życiu - bez pieniędzy i struktur - (a nie byłem w stanie ich założyć, bo... nie brałem pieniędzy subwencyjnych) nie zebrałbym nawet potrzebnych do rejestracji listy podpisów. A co dopiero kampania, na którą partie posiadają dziesiątki milionow, a stan naszego konta jest zerowy. PiS robi wszystko, by wykluczyć z wyborów wszystkie małe ugrupowania. By na "scenie politycznej" zostały tylko dwie partie - POPiS. (...) Muszę wejść do Sejmu, by nie stracić mównicy i mediów. Potem ruszam na 4 lata w Polskę i EDUKUJĘ ludzi. Muszą pojąć, że nigdy nie będzie żadnej zmiany i czegoś NOWEGO, jeśli nie zmieni się sposobu wybierania posłów."
Paweł Kukiz ukrywał polityczną przeszłość?
Na fali skrajnych komentarzy na temat decyzji Pawła Kukiza, na Twittera trafiła fałszywa grafika, która początkowo miała być zapewne jedynie żartem z bieżącej sytuacji. Przedstawia podrobioną w programie graficznym "legitymację" działacza, mającą dowodzić jego przynależności do ZSL od połowy 1983 roku. Kukiz miałby więc wstąpić do ugrupowania jako 20-latek, jednak na będącym częścią dokumentu zdjęciu wygląda na dużo starszego. Fotografia została rzeczywiście wykonana później, co udowadniali niektórzy komentujący post. Po samym sposobie wykonania fałszywki widać już także, iż nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Kukiz nigdy nie przynależał do ZSL, a o samej partii wypowiadał się zresztą w bardzo krytyczny sposób.
Jak wynika z komentarza internauty, który udostępnił "legitymację", sam miał ją znaleźć w grupie "Małgorzata Wassermann Na Prezydenta Krakowa!", gdzie pokazano ją z poważnym opisem, jakby była prawdziwa. Trudno ustalić, jakie jest jej pierwotne źródło i kto wrzucił ją do sieci jako pierwszy. Nie zmienia to jednak faktu, iż chociaż wielu użytkowników Facebooka i Twittera od razu zauważyło, że mają do czynienia z fałszywką, niektórzy uwierzyli w tę graficzną prowokację.
Źródło:Twitter
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News