Skrzyżowano psa z kotem? Chore eksperymenty na zwierzętach, sprawdziliśmy ich autentyczność
Autor Maria Wieczorek - 30 Listopada 2019
Pies i kot nie mogą rozmnażać się ze sobą z całkowicie naturalnych powodów. W sieci nie brakuje jednak zdjęć młodych, które miały przyjść na świat przypadkowo lub przez brutalne eksperymenty człowieka. Najgłośniejszy z przypadków okazał się oczywiście całkowitą fałszywką.
Pies i kot w naturalnym środowisku nie będą mieć wspólnych, międzygatunkowych młodych, gdyż jest to biologicznie niemożliwe. Niestety naukowcy mieli już dopuszczać się prób krzyżowania ich ze sobą w laboratoriach. W sieci znaleźć można między innymi historię urodzonego w XIX wieku rosyjskiego miłośnika brutalnych eksperymentów, który tłumaczył swoje prace poszukiwaniami nowych medycznych rozwiązań przy ludzkich chorobach. Naukowiec miał ponoć próbować skrzyżować ze sobą te dwa gatunki. Nie przetrwały jednak żadne dowody na to, że jego starania zakończyły się tak, jak sam tego chciał.
DZISIAJ GRZEJE:
- Duda podczas debaty w Końskich czytał z promptera? Telewizja Publiczna zabrała głos
- Koniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułki
Pies i kot - ludzka fanaberia krzyżowania
Najgłośniejsza sprawa, kiedy to duże światowe media opisywały rzekome narodziny trzech młodych, których matką miała być kotka, a ojcem - pies, wydarzyła się w 2006 roku w Brazylii. Właścicielka kotki była przekonana, że są krzyżówką, gdyż wizualnie bardziej przypominały szczenięta. Młode nie przetrwały niestety długo, jednak naukowcy z Universidade de Passo Fundo zdążyli pobrać od nich próbki krwi. Te wykazały, że mieli do czynienia z małymi kociętami, a nie szczeniakami, ani tym bardziej krzyżówką kota i psa.
Inna, głośna tego typu historia pojawiła się na jednym z portali o zwierzętach jako żart na Prima Aprilis w 2006 roku. Wielu internautów, ale także przedstawicieli mediów, nie zwróciło jednak uwagi na datę i rozpowszechniło fałszywą informację, która po pewnym czasie w niekontrolowany już sposób obiegła sieć. Zabrakło przy niej oczywiście stosownego komentarza, iż nie ma nic wspólnego z prawdą.
Należy pamiętać, że eksperymenty na zwierzętach często naznaczone są ich poważnymi cierpieniami. Coraz więcej osób uważa je więc za całkowicie nieetyczne, a wiele branż stara się konsekwentnie z nich rezygnować, tym samym zjednując sobie nowych klientów. Część naukowców nadal będzie jednak oczywiście pracowała na podobnych zasadach, z wykorzystaniem żywych organizmów. Robienie tego w celu tworzenia opisanej wyżej krzyżówki, czy innych tego rodzaju niepotrzebnych eksperymentów, wydaje się jednak niczym nieuzasadnione i bardzo brutalne.
ZOBACZ TAKŻE:
- Poszukiwana puma wraz z właścicielem. Ujawniono porażające fakty nt. całej sprawy, możliwe, że zwierze się męczy
- Zaskakujące oświadczenie szefa PKW tuż przed wyborami. Nie spodziewał się podobnego obrotu spraw
- Horoskopy fenomenem kolorowych pism i portali plotkarskich. Czy warto im ufać?
- Facebook będzie karał za używanie niektórych emotek? To prawda, ale jest jeden haczyk
- Księżna Diana planowała potajemny ślub z synem miliardera? Prawda wyszła na jaw po 20 latach
- Nie żyje kierowca autobusu, który został pobity, gdy zwrócił uwagę pasażerom, że nie mają maseczek. Ulicami przeszedł marsz na jego cześć
Źródła: Merdacz, Universidade de Passo Fundo
Następny artykuł