Szczeniaki z ciemnym podniebieniem będą agresywne? Wyjaśniamy jaka jest prawda

Autor Maria Wieczorek - 6 Listopada 2019

Szczeniaki z ciemnym podniebieniem wyrosną na złe psy? Wśród posiadaczy czworonogów bardzo często funkcjonują jeszcze mity pochodzące z czasów, gdy weterynaria nie była na takim poziomie jak dzisiaj. Jedną z najczęściej powtarzanych nieprawd jest ta o kolorze podniebienia.

Szczeniaki nie zawsze mogą liczyć na ciepły i kochający dom. Duża część małych czworonogów cierpi z powodu niemającego niczego wspólnego z prawdą mitu, który skazuje niektóre zwierzętana odrzucenie. Co gorsza, wielu z nas nadal mocno wierzy w ten przesąd i nawet przez chwilę nie pojawia się refleksja, czy jest to rzeczywiście prawda.

Podniebienie psa a charakter

Chyba każdy, kto posiada psa, słyszał kiedyś o tym, że najlepszym sposobem na "przewidzenie" charakteru czworonoga jest sprawdzenie koloru jego podniebienia. Proces oceny okazuje się bardzo prosty - ciemne podniebienie u szczeniaka ma świadczyć o tym, że w wieku dorosłym będzie miał ogromne skłonności do zachowań agresywnych i niebezpiecznych, z kolei jasny kolor ma rzekomo dawać pewność, iż pies będzie potulny i łagodny. 

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Duda podczas debaty w Końskich czytał z promptera? Telewizja Publiczna zabrała głos
  2. Przygarnął 100-latkę, którą krewni wyrzucili z mieszkania. Wielkoduszny gest taksówkarza

 

 

Szarik z Czterech Pancernych został wypchany? Historia najsłynniejszego polskiego psa owiana mitamiCzytaj dalej

Jak można się spodziewać, żadna z powyżej podanych metod nie jest ani skuteczna, ani prawdziwa. Ubarwienie podniebienia każdego psa to zasługa jedynie ciemnej pigmentacji, nie mającej żadnego związku z jakimkolwiek wpływem na charakter czworonoga. Mało tego, nie istnieją żadne badania, które choć w najmniejszym stopniu potwierdziłyby związek koloru podniebienia psa z jego charakterem. 

Skąd wziął się przesąd o kolorze podniebienia u psa? 

Postawmy zatem pytanie: skąd wziął się ten szkodliwy dla poszukujących domów szczeniaków mit? Odpowiedź jest banalnie prosta. Za wszystko odpowiedzialne jest najprawdopodobniej wrażenie, jakie budzą bardzo ciemne kolory w kontraście do jasnych. W naszej kulturze ciemne kolory, a czarny przede wszystkim, kojarzą się częściej z "czymś złym", a jasne kolory kończąc na bieli oznaczają "niewinność" czy "dobroć".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono okoliczności tragicznej śmierci Janusza Dzięcioła z "Big Brothera". Właśnie zakończyło się śledztwo
  2. Zaskakujące oświadczenie szefa PKW tuż przed wyborami. Nie spodziewał się podobnego obrotu spraw
  3. Horoskopy fenomenem kolorowych pism i portali plotkarskich. Czy warto im ufać?
  4. Facebook będzie karał za używanie niektórych emotek? To prawda, ale jest jeden haczyk
  5. Księżna Diana planowała potajemny ślub z synem miliardera? Prawda wyszła na jaw po 20 latach
  6. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Każdy powinien się z nim zapoznać

Następny artykuł
Nie przegap najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News