Zbigniew Ziobro.
Autor Piotr Burakowski - 2 Września 2020

Ministerstwo nakazało usunąć artykuł o pedofilii w Kościele [AKTUALIZACJA]

Resort sprawiedliwości nakazał usunięcie artykułu psycholog Ewy Kusz dla magazynu “Dziecko Krzywdzone”. Ekspertka przeanalizowała, jak Kościół katolicki z różnych państw radzi sobie z problemem pedofilii – podaje magazyn “Polska i Świat” TVN24.

Z materiału TVN24 dowiadujemy się, że Fundusz Sprawiedliwości wydał polecenie usunięcia z najnowszego numeru kwartalnika "Dziecko Krzywdzone" artykułu doktor Ewy Kusz o prewencji wykorzystywania seksualnego w Kościele. To bowiem Fundusz Sprawiedliwości, który zasugerował autorce chrystianofobię, przeznacza środki na magazyn.

– Przypominają mi się czasy sprzed trzydziestu, czterdziestu lat. Tylko że wtedy nie byłam w takim wieku, żeby mnie cenzurowano – skomentowała sprawę Ewa Kusz, psycholog i seksuolog. Kusz była dwukrotnie świecką audytorką synodu biskupów w Watykanie, a od ponad sześciu lat jest wicedyrektorem Centrum Ochrony Dziecka.

Kontrowersyjne tweety. Sprawdzamy, czy pochodzą od Kai GodekKontrowersyjne tweety. Sprawdzamy, czy pochodzą od Kai GodekCzytaj dalej

“Na początku drogi pod względem prewencji”

Autorka w usuniętym artykule stwierdziła, że "Kościoły w krajach postkomunistycznych, w tym Kościół w Polsce, pod względem prewencji są na początku drogi".

Ewa Kusz napisała także, że "doświadczenie Kościołów w innych państwach pokazuje też, że bez zmiany mentalności wszystkich członków Kościoła, jak również bez powszechnego w całym społeczeństwie podjęcia działań prewencyjnych, proces tworzenia kultury prewencji jest bardzo powolny".

Dodała, że "struktury Kościoła nie istnieją w próżni, ale w konkretnym społeczeństwie i są uwarunkowane polityką, jaką w materii prewencji prowadzi państwo".

Tekst został odrzucony przez podległy Zbigniewowi Ziobrze fundusz, ponieważ – jak poinformowano wydawcę – jego niektóre tezy można było zinterpretować jako wynikające z uprzedzenia, więc podpadające pod chrystianofobię.

Budowanie wizerunku ultrakonserwatywnego polityka

Przypomnijmy, że minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro wzbudził kontrowersje, kiedy przyznał ćwierć miliona złotych gminie Tuchów. Pieniądze pochodziły z Funduszu Sprawiedliwości, który ma wspierać ofiary przemocy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Morawiecki w kinie bez maseczki. Tak, premier złamał zalecenie rządu
  2. Wykop.pl nabrał się na fake newsa o TVP. Informacja zdobyła stronę główną

Polityk zdecydował się na taki ruch, ponieważ gmina, w związku z utworzeniem "strefy wolnej od LGBT", nie otrzymała pieniędzy z UE. Zbigniew Ziobro dał jej trzykrotnie większą kwotę, wzmacniając konsekwentnie budowany wizerunek ultrakonserwatywnego polityka.

AKTUALIZACJA: Ministerstwo Sprawiedliwości anulowało zakaz publikacji artykułu dr Ewy Kusz.

"Decyzja o braku zgody na publikację artykułu »Profilaktyka wykorzystywania seksualnego w Kościele Katolickim«, który miał ukazać się w kwartalniku »Dziecko Krzywdzone. Teoria, Badania, Praktyka«, w ramach realizacji zadań ze środków Funduszu Sprawiedliwości, zapadła bez wiedzy kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości. Po zapoznaniu się z okolicznościami sprawy wiceminister Marcin Romanowski anulował tę decyzję" – napisano w komunikacie resortu opublikowanym przez Interię.

Źródło: TVN24
Foto: Piotr Molecki / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News